image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml
Przejdź do menuPrzejdź do głównej zawartościprzejdź do wyszukiwania

Legia wygrywa z Wisłą w klasyku

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 3:1 (0:1) w ostatnim spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Piłkarze ze stolicy, z ośmioma punktami przewagi nad Piastem Gliwice, przewodzą ligowej tabeli.
Posté par Maciej Zaręba le 8 Juin 2020

Przed rozpoczęciem meczu nie było trudności ze wskazaniem faworyta. Legia jest liderem Ekstraklasy, w poprzedniej rundzie pokonała Wisłę aż 7:0. Początek spotkania nie zwiastował jednak łatwego i przyjemnego zwycięstwa gości. Wręcz przeciwnie - pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy "Białej Gwiazdy". W 29. minucie do zablokowanej po strzale Tupty piłki, dopadł na 16 metrze Łukasz Burliga i niezbyt mocnym, plasowanym strzałem pokonał Majeckiego. Ten wynik utrzymał się do gwizdka obwieszczającego koniec pierwszej połowy. W tym momencie przede wszystkimi cieszyli się piłkarze Waldemara Fornalika, dla których taki wynik oznaczałby odrobienie trzech punktów do lidera.

W drugiej połowie oglądaliśmy jednak inną Legię. Legię przejmującą inicjatywę, skuteczną i mądrze grającą w środku pola. Wyrównał w 57. minucie Tomas Pekhart. Czech imponuje dobrą formą po przerwie związanej z epidemią koronawirusa. Przed tygodniem zdobył zwycięskiego gola w Poznaniu, w niedzielę strzelił dwa gole, bo trzynaście minut później, po dośrodkowaniu Domagoja Antolicia, dał Legii prowadzenie.  Wynik na 3:1 dla gości ustalił Walerian Gvilia, którego idealnie z prawej strony boiska obsłużył Marko Vesović. Legia zachowała więc 8 punktów przewagi nad drugim Piastem.

Cieszę się, że dostałem szansę. Po pierwszej połowie trener powiedział mi, że wejdę na boisko po przerwie, żebym był gotowy. Wszedłem w ciężkim momencie, starałem się pomóc drużynie, żeby odwrócić losy spotkania. Fajnie, że udało się od razu zaliczyć asystę. Wygraliśmy trudny mecz i wywozimy trzy punkty do Warszawy.  Jestem zadowolony z tego, że dałem impuls drużynie i dołożyłem cegiełkę do tego, że zdobyliśmy trzy punkty. Trener w przerwie powiedział mi, że będę miał trochę miejsca i mam pomóc w akcjach lewą stroną boiska. Ja tylko wykonałem to, o co mnie prosił - powiedział po wygranym meczu z Wisłą Kraków, wyróżniający się piłkarz Legii, Mateusz Cholewiak.

Następna kolejka PKO BP Ekstraklasy już od wtorku w CANAL+. Wisła Kraków zmierzy się na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa, a Legia podejmie Arkę Gdynia.