Przejdź do menuPrzejdź do głównej zawartościprzejdź do wyszukiwania

Ćwierćfinały turnieju WTA 500 w Abu Dhabi

W poniedziałek od 7:00 widzowie CANAL+ SPORT będą śledzić mecze ćwierćfinałowe turnieju WTA 500 w Abu Dhabi.
Opublikowany przez Maciej Zaręba 10 styczeń 2021

Jako pierwsze na kort wyjdą Aryna Sabalenka i Elena Rybakina. Obie zawodniczki spisują się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znakomicie. W drodze do ćwierćfinału żadna z nich nie przegrała ani jednego seta. Gdybyśmy opierali się na rozstawieniu, delikatną faworytką byłaby Białorusinka, która w turnieju gra z numerem 4. Rybakina występuje z numerem 6. Po zakończeniu tego spotkania szlagier ćwierćfinałów, czyli starcie Sofii Kenin z Marią Sakkari. Amerykanka w poprzedniej rundzie w starciu z Julią Putincewą musiała bronić piłki meczowej, ale ostatecznie po dramatycznej batalii wygrała w trzech setach. Greczynka jest w znakomitej dyspozycji, co udowodniła eliminując w 1/8 finału Garbine Muguruzę. Sakkari, podobnie jak Sabalenka i Rybakina, nie przegrała jeszcze w Abi Dhabi ani jednej partii.

Około godziny 11:00 powinny wyjśc na kort Marta Kostyuk i Sara Sorribes Tormo. Obecność obu Pań w tej fazie turnieju jest małym zaskoczeniem, bowiem żadna z nich nie była rozstawiona. Ukrainka w drodze do ćwierćfinału gładko pokonała Tamarę Zidansek 6:1, 6:1. Hiszpanka w 1/8 finału, po cięzkim meczu, pokonała sprawczynię największej turniejowek niespodzianki, Anastasię Gasanovą. Młoda Rosjanka wyeliminowała w drugiej rundzie Karolinę Pliskovą, ale Sorribes Tormo nie dała rady, mimo, że Hiszpanka miała w nogach ponad trzygodzinny pojedynek z Bernardą Perą. Teraz w walce o półfinał postara się swoją regularnością pokonać ukraińską 18-latkę. Na zakończenie fazy ćwierćfinałowej spotkanie Kudermetova - Svitolina. O wiele bardziej zmęczona przystąpi do tego spotkania rozstawiona z numerem 2 Svitolina, która w 1/8 finału była o włos od odpadnięcia z turnieju. Ukrainka dopiero po zwycięstwie 8:6 w tiebreaku w trzecim secie wyeliminowała Ekaterinę Alexandrovą.