Przejdź do menuPrzejdź do głównej zawartościprzejdź do wyszukiwania

LaLiga Santander. Damian Kądzior i jego Eibar kontra Villarreal. Real wraca do gry

W drugiej kolejce LaLigi, ekipa Damiana Kądziora, jedynego polskiego piłkarza w hiszpańskiej ekstraklasie – Eibar, mierzy się na wyjeździe z Villarrealem. Oba zespoły swoje premierowe spotkania zremisowały.

Skromny klub z Kraju Basków, do którego latem dołączył nasz skrzydłowy, na własnym terenie zremisował bezbramkowo z Celtą Vigo. Nasz zawodnik zadebiutował na stadionie Ipurua w 61. minucie, był aktywny i pokazywał się na obu skrzydłach, ale nie zdołał odmienić losów spotkania. W drugiej serii gier przed Eibarem zadanie będzie trudniejsze. Villarreal w poprzednim sezonie zajął wysokie, piąte miejsce w LaLiga, zaś w przerwie letniej dokonał kilku ciekawych transferów.

Na la Ceramica pojawił się między innymi zaciąg z Valenci, Francis Coquelin oraz kapitan Nietoperzy – Dani Parejo. Z Realu Madryt wypożyczono obiecującego japońskiego skrzydłowego, Takefuso Kubo. 19-latek poprzednią kampanię spędził na Majorce, gdzie w 35 spotkaniach uzbierał przyzwoity dorobek w postaci czterech goli i również czterech ostatnich podań. W premierowej kolejce Villarreal jednak rozczarował swych sympatyków, zaledwie remisując 1:1, z wracającą do elity Hueską.

Real Madryt rozpocznie walkę o obronę tytułu mistrza Hiszpanii od wyjazdowego meczu z Realem Sociedad.  Przed Królewskimi spore wyzwanie, bo drużyna z Kraju Basków wygrała z nimi aż trzy z ostatnich pięciu spotkań. Takim bilansem nie może pochwalić się nawet FC Barcelona. Oczy kibiców będą zwrócone na lidera ofensywy z Madrytu, Karima Benzemę, który w poprzednim sezonie w starciach z Sociedad strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Z kolei w zespole gospodarzy kluczową rolę może odegrać David Silva. Ten doświadczony pomocnik w swojej bogatej karierze nieraz przesądzał o losach rywalizacji z Realem.