Przejdź do menuPrzejdź do głównej zawartościprzejdź do wyszukiwania

Magda Linette walczy o ćwierćfinał w Strasbourgu

We wtorek nie przed godziną 17:30 o awans do 1/4 finału turnieju WTA 250 w Strasbourgu zagra druga polska najlepsza tenisistka, Magda Linette.
Opublikowany przez Maciej Zaręba 25 maj 2021

Turniej WTA 250 w Strasbourgu to próba generalna przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem. Większość tenisistek ze ścisłej czołówki rankingu przygotowuje się właśnie do French Open, dlatego w imprezie mamy tylko jedną zawodniczkę z TOP 10, Biankę Andreescu. Kanadyjka wraca na kort po przerwie spowodowanej kontuzją kostki i potrzebuje rytmu meczowego. Z numerem 2 w Strasbourgu gra Jessica Pegula, trzecia rozstawiona jest Ekaterina Alexandrova. Linette gra z numerem 8.

Poznanianka pierwszej części sezonu nie może zaliczyć do udanych. W pięciu turniejach Linette wygrała tylko jeden mecz, co poskutkowało rozstaniem z trenerem Nikolą Horvatem. Aktualnie Magdzie pomaga Dawid Celt, ale oficjalnie nie znamy jeszcze nazwiska nowego szkoleniowca 48. rakiety świata. Złą passę Polka przerwała w pierwszej rundzie w Strasbourgu, gdzie pokonała 6:2, 6:0 Japonkę Nao Hibino.

O ćwierćfinał Magda zagra z reprezentantką gospodarzy, Alize Cornet, która wygrała ten turniej w 2013 roku. Wówczas, co ciekawe, obie Panie również mierzyły się w 1/8 finału. Francuzka zwyciężyła 6:3, 6:4, a meczu o tytuł pokonała Eugenie Bouchard. W tym roku Alize w pierwszej rundzie bez straty seta wyeliminowała Kristynę Pliskovą.

Polscy kibice mają sporo dobrych wspomnień związanych z turniejem w Strasbourgu. W 2005 roku do finału tej imprezy dotarła Marta Domachowska, a siedem lat później grę podwójną w parze z Olgą Govortsovą wygrała Klaudia Jans-Ignacik. Teraz liczymy na dobry występ Magdy Linette. Polsko-francuskie starcie o ćwierćfinał na żywo we wtorek od 17:30 na antenie CANAL+ SPORT i w serwisie CANAL+ online.