Przejdź do menuPrzejdź do głównej zawartościprzejdź do wyszukiwania

Walka o finał turnieju WTA 500 w Abu Dhabi

Aryna Sabalenka, Maria Sakkari, Marta Kostyuk i Veronika Kudermetova powalczą o finał pierwszego w tym sezonie turnieju z cyklu WTA.
Opublikowany przez Maciej Zaręba 11 styczeń 2021

Na górze drabinki o prawo gry w finale zmierzą się, rozstawiona z numerem 4 Aryna Sabalenka i turniejowa "9", Maria Sakkari. Obie zawodniczki dopiero w ćwierćfinałach przegrały w Abu Dhabi pierwsze sety. Białorusinka z Eleną Rybakiną, a Greczynka z Sofią Kenin. Sakkari mecz z Amerykanką rozpoczęła fatalnie - pierwszą partię oddała praktycznie bez walki 2:6. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni w setach nr 2 i 3. Sakkari dominowała na korcie, była agresywniejsza, kończyła więcej piłek. Dobrze funkcjonował jej serwis. Kenin nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na mocne i szybkie zagrania Greczynki. Sakkari ma w Abu Dhabi na rozkładzie już trzy bardzo mocne zawodniczki: Corin Gauff, Garbine Muguruzę i Sofię Kenin. Teraz na jej drodze stanie Aryna Sabalenka, która w 1/4 finału uporała się z Eleną Rybakiną, rozstawioną z numerem 6. Białorusinka imponuje formą od początku turnieju. Według bukmacherów to właśnie 22-letnia Aryna będzie lekką faworytką wtorkowego spotkania. Sabalenka, biorąc pod uwagę zeszły rok, wygrała 13 spotkań z rzędu, co w tej dyscyplinie jest wynikiem fantastycznym.

Na dole drabinki, dość niespodziewanie, widzimy tenisistki nierozstawione: Martę Kostyuk i Veronikę Kudermetovą. Młoda Ukrainka po bardzo trudnym spotkaniu pokonała w ćwierćfinale Sarę Sorribes Tormo, mimo, że przegrała pierwszego seta w stosunku 0:6. Tym samym Kostyuk osiągnęła swój najlepszy rezultat w karierze. A przecież we wtorek rano może go jeszcze poprawić, ale przed nią arcytrudne zadanie. Kudermetova w półfinale po tiebreaku w trzecim secie pokonała piątą rakietę świata, Elinę Svitolinę.