Seria dokumentalna o świecie po nagłym zniknięciu ludzkości. Jaki los spotkałby zwierzęta i rośliny? Co stałoby się z miastami i konstrukcjami, które powstały w ciągu tysiącleci?
Woda daje życie, ale potrafi je również niszczyć... Kiedy Nowy Orlean zaleją deszcze, a w miejskim akwarium zabraknie prądu, tysiące zwierząt czeka zagłada.