Polskie tenisistki w cyklu WTA

Świątek
Iga Świątek
WTA Ranking: 16
Najlepsza polska tenisistka plasuje się obecnie na siedemnastej pozycji w rankingu WTA. 19-latka w zeszłym roku wygrała wielkoszlemowe French Open. W historycznym dla naszego kraju finale pokonała Sofię Kenin. Jedna z najszybciej rozwijających się zawodniczek w całym zawodowym Tourze.
Linette
Magda Linette
WTA Ranking: 51
Magda Linette ostatnie lata bez przerwy spędza w pierwszej "50" rankingu WTA. W lutym zeszłego roku odniosła największy sukces w karierze - wygrała turniej z cyklu WTA 250 w tajlandzkim Hua Hin. Po tym zwycięstwie tenisistka z Poznania osiągnęła najwyższą lokatę w historii swoich zawodowych występów. Została 33. rakietą świata. Z powodu kontuzji musiała opuścić początek nowego sezonu.
Kawa
Katarzyna Kawa
WTA Ranking: 135
Trzecia rakieta naszego kraju. Kawa coraz śmielej puka do pierwszej setki rankingu. W listopadzie zeszłego roku doszła do finału bardzo mocno obsadzonego turnieju ITF w Charleston. Po drodze pokonała m.in. Lauren Davis (WTA 73). Swój największy sukces odniosła w 2019 roku w łotewskiej Jurmali, gdzie była o włos od wygrania całego turnieju. W finale Polka minimalnie uległa znakomitej Anastasiji Sevastovej, która obecnie jest jedenastą rakietą świata.
Fręch
Magdalena Fręch
WTA Ranking: 157
Najbliżej awansu do pierwszej setki rankingu WTA Magdalena Fręch była w lipcu 2018 roku, kiedy plasowała się na miejscu nr 115. Łodzianka nie ma jeszcze na swoim koncie żadnego sukcesu w turniejach najwyższej rangi, ale potrafiła już ogrywać zawodniczki z TOP 100. Na zakończenie poprzedniego roku Fręch osiągnęła półfinał w Macon, a we wrześniu doszła do ćwierćfinału turnieju WTA w Pradze po drodze pokonując m.in. Arantxę Rus.
Chwalińska
Maja Chwalińska
WTA Ranking: 221
Maja Chwalińska to obok Igi Świątek najbardziej utalentowana polska zawodniczka młodego pokolenia. Finalistka juniorskiego Australian Open 2017 w parze z Igą Świątek. Mistrzyni Europy kadetek w grze pojedynczej. 20-latka wygrała już w swojej karierze osiem turniejów ITF (trzy singlowe, pięć deblowych). Walczy o awans do pierwszej "200" rankingu.